Ako prebieha vyšetrenie

Homeopatické vyšetrenie je dôverný rozhovor medzi klientom a homeopatom. 

Cieľom je získať všetky potrebné informácie ohľadom psychického a fyzického stavu klienta. Pre výber správneho lieku je potrebné poznať životný príbeh klienta, jeho charakteristiky, dôležité životné momenty, špecifické chute a tzv. modality, čo a kedy mu stav zhoršuje či zlepšuje, preferenciu počasia, ako na neho pôsobí chlad či teplo, tiež sa pýtam na rodinnú a osobnú anamnézu. 

Homeopat by sa mal dozvedieť o všetkých "trinástych komnatách" klienta. Rozhovor by preto nemal byť vynútený. Stáva sa to vtedy keď ho na nedobrovoľné vyšetrenie pošle rodinný príbuzný. Klient by mal s homeopatom úzko spolupracovať, pretože homeopat musí vedieť pochopiť jeho podstatu. Skutočnú podstatu jeho problému. Iba tak bude liečba účinná. 

Po taktomto rozhovore klient dostane jeden zo 6500 známych homeopatických liekov spolu s návodom na užívanie. Za liek klient neplatí, je vcene vyšetrenia. Niekedy je liek potrebné objednať zo zahraničia, vtedy je čakacia doba do 2 týždňov. 

Na kontrolu objednávam klienta spravidla o 6 týždňov po podaní lieku. V prípade akýchkoľvek nejasností som klientovi vždy k dispozícii na telefóne či mailom. 

V prípade akútnej choroby je možné urobiť vyšetrenie telefonicky či mailom.